ÇEKİRGE BİL-FEN DERSHANESİ – OKULLARI Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp

Çekirge BİL-FEN Dershanesi – Okulları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü velilerin de katılımıyla birlikte büyük coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda öğrencilerin sergilediği şiir performansları, oratoryo ve zeybek oyun gösterisi herkesi hayran bıraktı. Çekirge BİL-FEN Dershanesi – Okulları Onursal Başkanı Sn. Sami Bayrav ”Cumhuriyet bu ülkenin ruhuna, öz benliğine en uygun yönetim biçimidir. Bunu bize sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. ” şeklinde konuştu

Bursa Çekirge Bil-Fen Dershanesi Okullarında Cumhuriyet Bayramı coşkusu en üst seviyede kutlandı. Okul kurucularının, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin katılımlarıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam ederken Bursa Çekirge Bil-Fen Okulları Kampüs Koordinatörü Sn. Reşat Ok  ”Milli günlerimiz millet olma bilincini arttıran, aynı şuurla aynı ülkü etrafında birleşmemizi sağlayan en değerli günlerdir. Bugün Cumhuriyetimizin 99. yılı vesilesiyle bir araya geldik. Cumhuriyet ile bağımsızlığı bize armağan eden atamıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. ” ifadelerini kullandı.

Bursa’nın ve Türkiye’nin eğitim çınarı olan Bil-Fen Eğitim Kurumları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla Bursa’da fark yarattı. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçenler ile aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan törenin coşkusu tüm Bursa’da hissedildi.

 

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde konuşan Çekirge Bil-Fen Dershanesi  Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sn. Saliha Uslurak “Türk milleti Orta Asya’dan Anadolu’ya taşıdığı kültüründe kendi özgürlüğüne olan düşkünlüğünü asla kaybetmemiştir. Milli bağımsızlık ve milli egemenlik uğruna kanından, canından, evladından, eşinden ayrı kalan şehitlerimizi minnetle yâd ediyoruz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” dedi.

Törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Çekirge Bil-Fen Dershanesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Yıldız , sözlerine tüm dinleyicileri göklerde dalgalanan şanlı bayrağa bakmaya davet ederek başladı. Türk Bayrağını her gördüğünde içini kaplayan huzura dikkat çeken “Yıldız” Al bayrağımızı her gördüğümüzde bir ferahlama ve bir gurur hissediyoruz. Çünkü bayrak bir millettin namusu, özgürlüğünün nişanesi ve bağımsızlığının sembolüdür. Kurtuluş mücadelesinin kıvılcımını yakan, Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsız devletimizin kuruluşuna hizmet eden tüm vatan evlatlarının aziz hatırasını minnetle anıyorum. Cumhuriyet makineli tüfeğe karşı samanla direnmektir, geldikleri gibi giderler kararlılığına sahip olmak demektir. Cumhuriyete sahip çıkmanın en büyük şekli de çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır.’’ şeklinde konuştu.

 

Bil-Fen Dershanesi  Anaokul öğrencilerinin koro olarak söylediği şarkıyla süren tören izleyenleri hayran bıraktı. Cumhuriyet sevgisiyle dolup taşan miniklerin performansı öğretmenlerden de , velilerden tam not aldı.

Geleceğimiz bugünün çocukları yarının cumhuriyetçi gençleri sloganıyla Çekirge Bil-Fen derhanesinde gerçekleştiren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında lise öğrencileri tarafından sahneye koyulan oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.

Gösteri öğrencilerin şiir performanslarıyla sona erdi. Program sonrası davetli veliler öğrencileri ayakta alkışladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Kurumsal gelişme ve etkinliklerden haberdar olmak için eposta listemize katılın.